#ziveslovo 2.1.2020

#ziveslovo 2.1.2020

Toto je Jánovo svedectvo: Keď Židia z Jeruzalema poslali k nemu kňazov a levitov, aby sa ho pýtali: „Kto si ty?“, on vyznal a nič nezaprel. Vyznal: „Ja nie som Mesiáš.“

„Čo teda,“ pýtali sa ho, „si Eliáš?“

Povedal: „Nie som.“

„Si prorok?“

Odpovedal: „Nie.“

Vraveli mu teda: „Kto si? Aby sme mohli dať odpoveď tým, čo nás poslali. Čo hovoríš o sebe?“

Povedal: „Ja som hlas volajúceho na púšti: ‚Vyrovnajte cestu Pánovi,‘ ako povedal prorok Izaiáš.“

Tí vyslaní boli spomedzi farizejov. A pýtali sa ho: „Prečo teda krstíš, keď nie si Mesiáš ani Eliáš ani prorok?“

Ján im odpovedal: „Ja krstím vodou. Medzi vami stojí ten, ktorého nepoznáte. On prichádza po mne a ja nie som hoden rozviazať mu remienok na obuvi.“

To sa stalo v Betánii za Jordánom, kde Ján krstil.

Jn 1, 19-28

 

hudobník Dominik Gabriel

Život, ktorý žijem, je knihou, ktorú čítajú ľudia okolo mňa a píšu ju moje slová, skutky aj spôsob, ako prežívam svoje vzťahy, svoju vieru, prácu či štúdium.

Odkaz knihy života Jána Krstiteľa, o ktorom Ježiš hovorí ako o najväčšom z tých, ktorí sa narodili zo ženy (porov. Mt 11, 11), bol veľmi zrozumiteľný a jasný. Jeho slová, skutky a aj spôsob života ukazovali výlučne na jediný bod. Celý svoj život a celým svojím životom pripravoval cestu Kristovi, ktorý mal prísť.

O čom je svedectvo môjho života? O kom svedčím svojím životom? O kom rozprávajú moje ústa, na koho ukazujú moje skutky a o kom svedčí moje správanie?

 

TIP NA DNES:

Čítajú ľudia radi riadky knihy písané mojím životom? Sú pre nich iba príjemným čítaním, dobrodružstvom, jednou veľkou zápletkou, alebo príbeh môjho života odkazuje na čosi hlbšie, na kohosi dôležitejšieho, na Ježiša?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00