#ziveslovo 2.11.2019

#ziveslovo 2.11.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte.“

Tomáš mu povedal: „Pane, nevieme, kam ideš. Akože môžeme poznať cestu?!“

Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.“

Jn 14, 1-6

 

hudobník Dominik Gabriel

Niekedy svoj život žijeme tak, akoby to bolo všetko, čo máme, všetko, na čom skutočne záleží. Tvrdo pracujeme a študujeme, snažíme sa mať veci pod kontrolou, no naše obavy a neistoty z budúcnosti nás aj tak paralyzujú. Nie sme schopní dovidieť ďalej ako za zajtrajšok a cesta, po ktorej kráčame už nie je tou Cestou, na ktorú sme boli pozvaní vykročiť.

Ježiš nám však pripravil iný domov a pozýva nás hľadieť o kúsok ďalej – do večnosti. Pozýva nás prežívať svoje dni s perspektívou večnosti. Tam – vo večnosti – už nebudeme mať plné kalendáre a nebudeme mať dôvod starostiť sa o zajtrajšok. Každým dňom sa pripravujme na ono stretnutie na prahu večnosti s naším Pánom. Aké bude?

 

TIP NA DNES:

Ako prežívaš svoje dni? Ktorým veciam venuješ toľko času, energie, peňazí, koľko si vôbec nezaslúžia?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00