#ziveslovo 2.11.2021

#ziveslovo 2.11.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nech sa vám srdce nevzrušuje! Veríte v Boha, verte aj vo mňa. V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo bol by som vám povedal, že vám idem pripraviť miesto?! Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. A cestu, kam idem, poznáte.“

Tomáš mu povedal: „Pane, nevieme, kam ideš. Akože môžeme poznať cestu?!“

Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.“

Jn 14, 1-6

redemptorista Rastislav Dluhý, CSsR

Dnes uvažujeme o živote, o jeho zmysle, o spôsobe, ktorým ho žijeme, o smrti a o večnosti. Je to čas seriózneho zamyslenia, serióznej modlitby za seba a hlavne za tých, ktorí nás už predišli a prešli prahom smrti. Dnes má každý kňaz povolenie sláviť tri omše za zosnulých. Je to deň intenzívnej modlitby. Tí, čo sú dnes na troch omšiach, počujú evanjelium, ktoré sme práve prečítali, alebo evanjelium o chlebe života a o pannách, čo očakávali ženícha.

Dnes nám Ježiš hovorí o správnej ceste a o jej šťastnom konci u Otca. Ísť po zlej ceste v živote môže, žiaľ, napokon znamenať večné odlúčenie od Boha. Dôverujúc Božiemu milosrdenstvu sa dnes a nasledujúce dni modlime za tých, čo sa niekedy odklonili od správnej cesty alebo na nej padali, ale udržali si smer k nebu. Modlime sa, aby v týchto dňoch aj vďaka našim prosbám Boh Otec vo svojom milosrdenstve, pre nekonečné zásluhy obety svojho Syna, prijal do svojej večnej radosti čo najviac svojich detí, ktoré sú v očistci.


TIP NA DNES:

Využijem naplno veľkorysý dar, ktorý mi prostredníctvom Cirkvi ponúka Boh. Pomodlím sa, čo Cirkev predpisuje na získanie úplných alebo čiastočných odpustkov pre duše v očistci.

https://www.vaticannews.va/sk/cirkev/news/2020-10/dusickove-odpustky-budu-mat-rozsirenu-moznost-kvoli-pandemii.html

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00