#ziveslovo 2.12.2020

#ziveslovo 2.12.2020

Ježiš prišiel ku Galilejskému moru, vystúpil na vrch a tam si sadol. Prichádzali k nemu celé zástupy, ktoré mali so sebou chromých, slepých, mrzákov, nemých a mnohých iných. Kládli mu ich k nohám a on ich uzdravoval. A zástupy žasli, keď videli, že nemí hovoria, mrzáci sú zdraví, chromí chodia a slepí vidia, a velebili Boha Izraela.

Ježiš zvolal svojich učeníkov a povedal: „Ľúto mi je zástupu, lebo už tri dni sa zdržiavajú pri mne a nemajú čo jesť. A nechcem ich prepustiť hladných, aby nepoomdlievali na ceste.“

Učeníci mu povedali: „Kdeže vezmeme na púšti toľko chleba, aby sme nasýtili takýto zástup?“

Ježiš sa ich opýtal: „Koľko máte chlebov?“

Oni odpovedali: „Sedem a zopár rybiek.“

Tu rozkázal zástupu, aby si posadal na zem. Vzal sedem chlebov a ryby, vzdával vďaky, lámal a dával učeníkom a učeníci zástupom.

Všetci jedli a nasýtili sa. A nazbierali sedem plných košov zvyšných odrobín.

Mt 15, 29 – 37

hudobník Dominik Gabriel

To, ako ku mne tento príbeh o zázračnom nasýtení zástupov prehovára, je, že sa stačí dať Bohu k dispozícii a on si náš život – taký, aký je – použije, ako on chce. Nezameriavajme sa na svoje limity a obmedzenia, na to, v čom si myslíme, že nie sme dosť dobrí alebo schopní, čo ešte nevieme, v čom sa cítime neskúsení a slabí. Dajme sa Bohu k dispozícii. Dajme mu iba to, čo máme. On aj tak nič viac nežiada. A sledujme, čoho všetkého je schopný on.

 

TIP NA DNES:

Čo v tejto chvíli v mojom živote predstavuje týchto sedem chlebov a zopár rybiek? Hoci sa to môže zdať ako príliš málo, hoci to môže byť naozaj všetko, čo môžem Bohu v tejto chvíli ponúknuť, dám sa mu k dispozícii.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00