#ziveslovo 2.12.2021

#ziveslovo 2.12.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Nie každý, kto mi hovorí: ‚Pane, Pane,‘ vojde do nebeského kráľovstva, ale iba ten, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach.

A tak každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica a oborili sa na ten dom, ale dom sa nezrútil, lebo mal základy na skale.

A každý, kto tieto moje slová počúva, ale ich neuskutočňuje, podobá sa hlúpemu mužovi, ktorý si postavil dom na piesku. Spustil sa dážď, privalili sa vody, strhla sa víchrica, oborili sa na ten dom a dom sa zrútil; zostalo z neho veľké rumovisko.“

Mt 7, 21. 24-27

redemptorista Rastislav Dluhý, CSsR

Proroci používali vo svojej kazateľskej službe veľa obrazov. Na opísanie človeka, rodiny, národa, krajiny, ktoré nežijú podľa Božieho slova, použili obrazy ako púšť, rozvaliny, rumovisko, bodľač a tŕnie. Viackrát zničený Jeruzalem, dobitý a vyplienený Izrael, boli obrazom už skôr zbedačeného stavu, v ktorom sa nachádza srdce človeka alebo rodina. Ježiš dnes opakuje slová prorokov a pridáva, že pre pevnú stavbu nášho života je potrebné počúvať a zachovávať Ježišove slová. Inak je to len otázka času, kedy sa náš život rozsype pod náporom okolností.


TIP NA DNES:

Dovoľujem Božiemu slovu, aby bolo svetlom a kritériom môjho života? Ako sa to napríklad prejavuje?

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00