#ziveslovo 2.4.2020

#ziveslovo 2.4.2020

Ježiš povedal Židom: „Veru, veru, hovorím vám: Kto zachová moje slovo, neuvidí smrť naveky.“

Židia mu povedali: „Teraz už vieme, že si posadnutý zlým duchom. Abrahám zomrel aj proroci, a ty hovoríš: ‚Kto zachová moje slovo, neokúsi smrť naveky.‘ Si azda väčší ako náš otec Abrahám, ktorý zomrel? Aj proroci pomreli. Kýmže sa robíš?“

Ježiš odpovedal: „Ak sa oslavujem ja sám, moja sláva nestojí za nič. Ale oslavuje ma môj Otec, o ktorom vy hovoríte: ‚On je náš Boh,‘ a nepoznáte ho. Ale ja ho poznám. A keby som povedal: Nepoznám ho, bol by som luhár ako vy. Ale ja ho poznám a jeho slovo zachovávam. Váš otec Abrahám zaplesal, že uvidí môj deň; i videl a zaradoval sa.“

Židia mu vraveli: „Ešte nemáš ani päťdesiat rokov a videl si Abraháma?“

Ježiš im povedal: „Veru, veru, hovorím vám: Prv ako bol Abrahám, Ja Som.“

Na to zdvihli kamene a chceli ich hádzať do neho, ale Ježiš sa skryl a vyšiel z chrámu.

Jn 8, 51-59

 

hudobník Dominik Gabriel

Predsudky a tvrdosť srdca bránili Židom rozpoznať spásu v osobe Ježiša Krista. To je návod pre nás, aby sme boli schopní poznať Otca takého, aký skutočne je, a uveriť mu. A aký skutočne je? Je väčší ako my.

Ak by si vedel o všetkom, čo milujúci Boh Otec robí práve v tejto sekunde v tvojom živote – pravdepodobne by si tomu ani neuveril. Celý tvoj život drží pevne vo svojich rukách a jeho milosť pôsobí v tvojom živote nádherné veci, o ktorých ani nevieš. Prijmi pozvanie poznať Otca viac, ako ho poznáš teraz. Bez predsudkov a vlastných predstáv, bez snahy mať veci pod kontrolou.

 

TIP NA DNES:

Zaumieň si, že chceš Boha zajtra poznať aspoň o málo viac, ako ho poznáš dnes, a urob pre to niečo. Stretni sa s ním v modlitbe, v jeho slove či vo sviatostiach, dovoľ mu k tebe prehovoriť a počúvaj ho.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00