#ziveslovo 2.8.2020

#ziveslovo 2.8.2020

Keď Ježiš počul o smrti Jána Krstiteľa, odobral sa odtiaľ loďkou na pusté miesto do samoty. Ale zástupy sa o tom dopočuli a pešo išli z miest za ním. Keď vystúpil a videl veľký zástup, zľutoval sa nad nimi a uzdravoval im chorých.

A keď sa zvečerilo, pristúpili k nemu učeníci a hovorili: „Toto miesto je pusté a čas už pokročil. Rozpusť zástupy, nech sa rozídu do dedín kúpiť si jedlo.“

Ale Ježiš im povedal: „Nemusia nikam chodiť; vy im dajte jesť!“

Oni mu vraveli: „Nemáme tu nič, iba päť chlebov a dve ryby.“

On povedal: „Prineste mi ich sem!“

Potom rozkázal, aby si zástupy posadali na trávu. Vzal päť chlebov a dve ryby, pozdvihol oči k nebu, dobrorečil, lámal chleby a dával učeníkom a učeníci zástupom.

Všetci jedli a nasýtili sa, ba ešte nazbierali dvanásť plných košov zvyšných odrobín. A tých, čo jedli, bolo asi päťtisíc mužov okrem žien a detí.

Mt 14, 13 – 21

 

hudobník Dominik Gabriel

Nedávno som znovu stál pred rozhodnutím urobiť krok viery a dať Bohu všetko. Bolo to síce iba mojich päť chlebov a dve ryby, no pre mňa boli naozaj všetkým, čo som mal. A vzdať sa ich ma stálo veľa.

V modlitbe som pocítil, ako Boh ku mne prehovoril, a v mojom vnútri zazneli slová: „Keď dáš všetko ty, dám všetko aj ja.“ Už som viac neváhal a ešte v ten večer som toto rozhodnutie urobil. Bol som si istý, že jeho „všetko“ je vždy a v každom ohľade viac než moje „všetko“.

 

TIP NA DNES:

Cítiš aj ty pozvanie dať Bohu svojich päť chlebov a dve ryby? Nech predstavujú v tvojom živote čokoľvek – môžeš si byť istý, že jeho „všetko“ je vždy a v každom ohľade viac než tvoje „všetko“.

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00