#ziveslovo 20.1.2021

#ziveslovo 20.1.2021

Ježiš znova vošiel do synagógy. Tam bol človek s vyschnutou rukou. A oni naň striehli, či ho v sobotu uzdraví, aby ho mohli obžalovať.

Tu povedal človekovi s vyschnutou rukou: „Staň si do prostriedku!“ A tamtých sa opýtal: „Slobodno v sobotu robiť dobre alebo zle, zachrániť život alebo zničiť?“ Ale oni mlčali. S hnevom si ich premeral a zarmútený nad zaslepenosťou ich srdca povedal človekovi: „Vystri ruku!“ On ju vystrel a ruka mu ozdravela.

Farizeji vyšli von a hneď sa radili o ňom s herodiánmi, ako ho zahubiť.

Mk 3, 1 – 6

redaktorka Eva Štrbová

Ježiš uzdravil chorého človeka a oni sa ho rozhodli zabiť. Do akých nezmyselností zachádza človek, keď stratí jednoduchú čistotu pohľadu. Za uzdravením nevidí trpiaceho a krásny súcit lekára, vidí provokáciu, prestúpenie pravidiel, ohrozenie vlastných pozícií. V dvoch prostých slovách „Vystri ruku!“, ľahkých ako výdych, pri ktorých sa pokojne vylieva Božia moc, vidí nedodržanie soboty, ktorá má predsa Boha osláviť. Je to aj v nás, hrozí to aj nám všetkým, že skomplikujeme jednoduché veci a ospravedlníme si svoju zatrpknutosť, hnev a strach, túžbu kritizovať či ovládať iných svätými dôvodmi.

 

TIP NA DNES:

Poprosme dnes Boha, aby v nás očistil a zjednodušil to, čo sme v sebe skomplikovali.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00