#ziveslovo 20.10.2019

#ziveslovo 20.10.2019

Ježiš rozpovedal svojim učeníkom podobenstvo, ako sa treba stále modliť a neochabovať: „V istom meste bol sudca, ktorý sa Boha nebál a ľudí nehanbil. Bola v tom meste aj vdova, ktorá k nemu chodila s prosbou: ‚Obráň ma pred mojím protivníkom.‘ Ale on dlho nechcel.

No potom si povedal: ‚Hoci sa Boha nebojím a ľudí sa nehanbím, obránim tú vdovu, keď ma tak unúva, aby napokon neprišla a neudrela ma po tvári.‘“

A Pán povedal: „Počúvajte, čo hovorí nespravodlivý sudca! A Boh neobráni svojich vyvolených, čo k nemu volajú dňom i nocou, a bude k nim nevšímavý?

Hovorím vám: Zaraz ich obráni. Ale nájde Syn človeka vieru na zemi, keď príde?“

Lk 18, 1-8

 

kňaz Peter Milenky

Už viackrát sa mi stalo, že som stretol ľudí, ktorí kedysi boli duchovne veľmi aktívni, ale v súčasnosti už ich to akosi ani nezaujíma, ani neláka. Akoby ich premohol pesimizmus, znechutenosť. Prečo sa to deje v našom živote?

Čítal som od známeho románopisca Cronina istú udalosť, keď sedel v jednom z viedenských kostolov. V istom momente počul ťažké kroky na dlažbe. Keď sa obzrel, videl muža, ktorý niesol chromé dieťa. Prišiel pred oltár Panny Márie, zažal sviecu, chvíľu sa modlil a odišiel. Pred kostolom uložil dieťa do primitívneho vozíka. Cronin sa zo zvedavosti vybral za nimi. Nedalo mu to, preto sa spýtal muža, prečo tak koná. A on mu odvetil: „Chodíme sem denne preto, aby nevyhasla viera v našich srdciach.“

Modlitba posilňuje vieru v našich srdciach. Ak stratím pravidelný modlitbový kontakt, stratím aj jednotu s Bohom a jeho životom. Prijmime Ježišovu výzvu a nikdy sa nedajme odradiť.

 

TIP NA DNES:

Povzbuď niekoho vo svojom okolí, na kom vidíš, že sa vzďaľuje zo spoločenstva s Ježišom.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00