#ziveslovo 20.2.2021

#ziveslovo 20.2.2021

Ježiš videl na mýtnici sedieť mýtnika menom Léviho a povedal mu: „Poď za mnou!“ On vstal, opustil všetko a išiel za ním.

Lévi mu urobil vo svojom dome veľkú hostinu. A bol tam veľký zástup mýtnikov a iných, ktorí s nimi stolovali.

Farizeji a ich zákonníci šomrali a hovorili jeho učeníkom: „Prečo jete a pijete s mýtnikmi a hriešnikmi?“

Odpovedal im Ježiš: „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov, aby sa kajali.“

Lk 5, 27-32

redaktorka Eva Štrbová

Veľmi sa mi páči, čo urobil Lévi potom, ako ho Ježiš oslobodil svojím pohľadom a pozvaním. Vystrojil mu vo svojom dome veľkú hostinu. Jeho nesporne hriešne srdce po stretnutí s Ježišom prepuklo nesmiernou vďačnosťou. Aj mnohým iným ľuďom bolo umožnené stretnutie s Kristom. Rozprávali sa s ním, prosili ho, kládli mu otázky a niektorí z nich zostali chladní. Pár najkrajších a najsilnejších reakcií máme práve od tých najväčších hriešnikov. Matúš, Zachej, Mária Magdaléna… Je niečo vo vedomí vlastnej nedokonalosti, čo pripravuje cestu milosti lepšie ako čokoľvek iné.

 

TIP NA DNES:

Skúsme sa dnes neskrývať pred vlastnou hriešnosťou. Vystavme sa Kristovmu pohľadu, prijmime jeho pozvanie a vystrojme dnes večer v našich domovoch pre neho malú radostnú hostinu vďačnosti.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00