#ziveslovo 20.5.2021

#ziveslovo 20.5.2021

Ježiš pozdvihol oči k nebu a modlil sa: „Svätý Otče, neprosím len za nich, ale aj za tých, čo skrze ich slovo uveria vo mňa, aby všetci boli jedno, ako ty, Otče, vo mne a ja v tebe, aby aj oni boli v nás jedno, aby svet uveril, že si ma ty poslal.

A slávu, ktorú si ty dal mne, ja som dal im, aby boli jedno, ako sme my jedno – ja v nich a ty vo mne. Nech sú tak dokonale jedno, aby svet spoznal, že si ma ty poslal a že ich miluješ tak, ako miluješ mňa.

Otče, chcem, aby aj tí, ktorých si mi dal, boli so mnou tam, kde som ja, aby videli moju slávu, ktorú si mi dal, lebo si ma miloval pred stvorením sveta.

Spravodlivý Otče, svet ťa nepozná, ale ja ťa poznám. I oni spoznali, že si ma ty poslal. Ohlásil som im tvoje meno a ešte ohlásim, aby láska, ktorou ma miluješ, bola v nich a aby som v nich bol ja.“

Jn 17, 20-26

redaktorka Eva Štrbová

V poslednom čase sme si viac uvedomili, ako sa navzájom potrebujeme. Aké sú pre nás dôležité stretnutia a rozhovory, pohľady a úsmevy. Zistili sme, že pod sebavedomým povrchom sebestačných individualisticky zameraných ľudí dnešnej doby sa skrýva stará ľudská túžba po komunite. Netrvá však dlho a v každom vzťahu, v každej bezstarostnej skupine pocítime ranu nejednoty. Chceme byť spolu a nevieme byť spolu. Túžime po hlbokej jednote a zažívame rozčarovanie. Existuje však miesto záchrany, miesto uzdravenia. Existuje domov bez zranení a bez tieňa. Je to život Boha v troch osobách, dokonalé spoločenstvo jednoty. A tak máme miesto, ktoré nám lieči rany uštedrené inými a lieči aj rany, ktoré iným rozdávame my. Máme domov v Božej láske.

 

TIP NA DNES:

Dnes urobím malé gesto jednoty voči človeku, s ktorým mám jemne naštrbený vzťah.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00