#ziveslovo 21.10.2021

#ziveslovo 21.10.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Oheň som prišiel vrhnúť na zem; a čo chcem? Len aby už vzplanul! Ale krstom mám byť pokrstený a ako mi je úzko, kým sa to nestane!

Myslíte si, že som prišiel darovať pokoj zemi? Nie, hovorím vám, ale rozdelenie. Lebo odteraz sa päť ľudí v jednom dome rozdelí: traja proti dvom a dvaja proti trom. Rozdelia sa otec proti synovi a syn proti otcovi, matka proti dcére a dcéra proti matke, svokra proti neveste a nevesta proti svokre.“

Lk 12, 49-53

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Možno nás Ježišove slová prekvapia, možno až šokujú. On, ktorý je strojcom pokoja, on, ktorý prináša pokoj na túto zem, hovorí o rozdelení. Vedel veľmi dobre, že to tak bude. Prišiel vrhnúť na túto zem oheň lásky, ktorou chcel zapáliť celý svet. Prišiel na túto zem vrhnúť oheň dobra a porozumenia. A čo sa udialo? Presne, ako hovorí – ľudia sa rozdelili. Mnohí neprijali jeho ponuky, mnohí sa otočili chrbtom, viacerým vyhovuje nepokoj a zlo, z ktorého vedia vyťažiť pre seba výhody, postavenie či peniaze. Sú takí, ktorým v rámci ich pohodlia vyhovuje, že nemusia robiť nič z toho, čo Ježiš od nich požaduje, a tak spokojne ostávajú vo svojich hriechoch a nesnažia sa zlepšiť ani seba, ani ľudí okolo seba. Do ktorej skupiny sa zaradím ja?


TIP NA DNES:

Budem sa snažiť počas celého dňa svoje okolie napĺňať dobrom a láskou, aby som ľudí spájal a nie rozdeľoval.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00