#ziveslovo 21.12.2021

#ziveslovo 21.12.2021

V tých dňoch sa Mária vydala na cestu a ponáhľala sa do istého judejského mesta v hornatom kraji. Vošla do Zachariášovho domu a pozdravila Alžbetu. Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. Vtedy zvolala veľkým hlasom: „Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života. Čím som si zaslúžila, že matka môjho Pána prichádza ku mne? Lebo len čo zaznel tvoj pozdrav v mojich ušiach, radosťou sa zachvelo dieťa v mojom lone. A blahoslavená je tá, ktorá uverila, že sa splní, čo jej povedal Pán.“

Lk 1, 39-45

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Dieťa v Alžbetinom lone sa zachvelo, lebo cítilo, že blízko neho je Boží Syn. Aj my máme denne možnosť prijímať Ježiša v Eucharistii do svojho srdca, do svojej duše, do svojho vnútra. Čo to s nami robí? Tiež sa zachveje naše srdce, rozjasní a poteší sa naša duša? Alebo sme si už na Eucharistiu tak zvykli, že to s nami nerobí nič? Ak je to tak, je to veľká škoda.

V Eucharistii prichádza do nášho vnútra živý Boh. Prichádza a chce nás zmeniť, chce nás potešiť a naplniť svojimi darmi. Buďme mu za to nekonečne vďační, tešme sa na každé stretnutie a hlavne sa snažme, aby na našom živote bolo vidieť, že sme živou monštranciou, že v našich srdciach je prítomný sám Boh.


TIP NA DNES:

Zamyslím sa nad tým, ako prežívam stretnutie s Ježišom v Eucharistii a budem sa snažiť odstrániť všetko, čo v tejto oblasti môjho duchovného života nie je dobré a správne.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00