#ziveslovo 21.3.2022

#ziveslovo 21.3.2022

Keď Ježiš prišiel do Nazareta, povedal ľudu v synagóge: „Veru, hovorím vám: Ani jeden prorok nie je vzácny vo svojej vlasti. Ale vravím vám pravdu: Mnoho vdov bolo v Izraeli za dní Eliáša, keď sa zavrelo nebo na tri roky a šesť mesiacov a nastal veľký hlad po celej krajine. A ani k jednej z nich nebol poslaný Eliáš, iba k onej vdove do Sarepty v Sidone.

A mnoho malomocných bolo v Izraeli za proroka Elizea, a ani jeden z nich nebol očistený, iba Sýrčan Náman.“

Keď to počuli, všetkých v synagóge zachvátil hnev. Vstali, vyhnali ho z mesta a viedli ho až na zráz vrchu, na ktorom bolo ich mesto postavené, a odtiaľ ho chceli zhodiť. Ale on prešiel pomedzi nich a odišiel.

Lk 4, 24-30

Lucia Barabas, grafička

Všetkých v synagóge zachvátil hnev, pretože nechceli počuť to, čo počuli: pravdu, ktorá sa im nepáčila, ktorá im nevyhovovala. Bolo im jedno, od koho táto pravda pochádza, že ju vyslovil Ježiš, o ktorom sa toľko hovorilo a ktorého chceli počuť a vidieť urobiť nejaké znamenie. Boli iba zvedaví, nehľadali Pravdu. Ježiš ich zrazu vyrušuje v ich zabehnutom svete a predstavách, nastavuje im zrkadlo a to ich privádza do zúrivosti. Za to, že im jeho slová nie sú po vôli, sú odrazu schopní ho zabiť! Ako rýchlo dokážeme my ľudia zmeniť postoj a názor podľa toho, ako to vyhovuje našej pohodlnosti!


TIP NA DNES:

V modlitbe dnes poprosím o milosť prijať od Pána všetko – aj to, čo pre mňa nie je pohodlné a príjemné. Nech moje pohľady a názory formuje Božia pravda.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00