#ziveslovo 21.4.2020

#ziveslovo 21.4.2020

Ježiš povedal Nikodémovi: „Musíte sa znova narodiť. Vietor veje, kam chce; počuješ jeho šum, ale nevieš, odkiaľ prichádza a kam ide. Tak je to s každým, kto sa narodil z Ducha.“

Nikodém sa ho opýtal: „Ako sa to môže stať?“

Ježiš mu odvetil: „Ty si učiteľ Izraela a toto nevieš? Veru, veru, hovorím ti: Hovoríme o tom, čo poznáme, a svedčíme o tom, čo sme videli, a neprijímate naše svedectvo.

Ak neveríte, keď vám hovorím o pozemských veciach, akože uveríte, keď vám budem rozprávať o nebeských?

Nik nevystúpil do neba, iba ten, čo zostúpil z neba, Syn človeka. A ako Mojžiš vyzdvihol na púšti hada, tak musí byť vyzdvihnutý aj Syn človeka, aby každý, kto verí, mal v ňom večný život.“

Jn 3, 7b-15

 

redaktorka Eva Štrbová

„Znovu sa narodiť“ neznamená trošku pozmeniť svoje názory, skúsiť sa lepšie správať, o kúsok viac sa snažiť. Je to niečo omnoho radikálnejšie a zásadnejšie, niečo mocnejšie a krajšie. Je to nezaslúžený dar od Boha – a od krstu nám patrí. Napriek tomu aj my dnes stojíme pred Kristom a úprimne sa ho pýtame: „Ako sa to môže stať?“ Len on to vie a len on v nás dokáže dar nového života, ktorý sme už dostali, rozbaliť a aktivovať.

 

TIP NA DNES:

Príď dnes v noci k Ježišovi a úprimne mu polož otázku: „Ako sa mi to môže stať?“ A ponúkni mu všetky povolenia a heslá, aby v tebe mohol opäť začať pracovať.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00