#ziveslovo 21.4.2021

#ziveslovo 21.4.2021

Ježiš povedal zástupom: „Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.

Ale už som vám povedal: Aj ste ma videli, a neveríte. Všetko, čo mi dáva Otec, príde ku mne. A toho, kto prichádza ku mne, neodoženiem, lebo som nezostúpil z neba, aby som plnil svoju vôľu, ale vôľu toho ktorý ma poslal.

A vôľa toho, ktorý ma poslal, je, aby som nestratil nič z toho, čo mi dal, ale aby som všetko vzkriesil v posledný deň. Lebo vôľa môjho Otca je, aby každý, kto vidí Syna a verí v neho, mal večný život; a ja ho vzkriesim v posledný deň.“

Jn 6, 35-40

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Každý z nás bol poslaný na tento svet s určitým zámerom. Boh nám dáva jedinečné a špecifické poslanie, ktoré máme plniť v každej chvíli svojho pozemského jestvovania. Jedno však máme všetci rovnaké: Máme plniť vôľu toho, ktorý nás na tento svet poslal, čiže plniť Božiu vôľu. Je úplne jedno, akú formu života žijeme – či je to manželstvo, zasvätený život, život v samote. Je úplne jedno, či som ešte mladík, dospelý človek, alebo starec. Plnenie Božej vôle nás má sprevádzať celý život. Zároveň každý z nás vie, aké je to ťažké a náročné, najmä v dnešnom svete, kedy sme často presviedčaní, aby sme si robili, čo chceme, aby sme žili podľa toho, čo sa nám páči a čo nám vyhovuje. Ostávame zaskočení z toho, ako dnešný svet vyzerá, aký je všade neporiadok a chaos, ako zlo ovláda tento svet. Pritom by stačilo tak málo – dodržiavať zásady, ktoré od nás Boh žiada dodržiavať, žiť podľa jeho zákonov, snažiť sa denne plniť Božiu vôľu… Najľahšie je vyhovoriť sa, ako sa to nedá, aké je to náročné, ako sa svet bude z nás smiať, ako nás bude považovať za staromódnych. Nepozerajme sa na svet, pozerajme sa na Boha a snažme sa svojím srdcom a svojím rozumom pochopiť a prijať to, čo od nás očakáva.

 

TIP NA DNES:

Večer pred spaním sa budem pýtať svojho svedomia, ako som naplnil Božiu vôľu, a ak zistím nezrovnalosti, budem sa ich snažiť ďalší deň odstrániť.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00