#ziveslovo 21.6.2020

#ziveslovo 21.6.2020

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Nebojte sa ľudí. Lebo nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo. Čo vám hovorím vo tme, hovorte na svetle, a čo počujete do ucha, rozhlasujte zo striech.

Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, ale dušu zabiť nemôžu. Skôr sa bojte toho, ktorý môže i dušu i telo zahubiť v pekle.

Nepredávajú sa dva vrabce za halier? A predsa ani jeden z nich nepadne na zem bez vedomia vášho Otca. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa teda, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov.

Každého, kto mňa vyzná pred ľuďmi, aj ja vyznám pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach. Ale toho, kto mňa zaprie pred ľuďmi, aj ja zapriem pred svojím Otcom, ktorý je na nebesiach.“

Mt 10, 26-33

 

redaktorka Eva Štrbová

Nebojte sa ľudí, lebo tí často nevedia, čo chcú, a za čo sa vám vysmievali, za to vám raz možno budú ďakovať. Nebojte sa ľudí, lebo nevedia, čo robia, a to, čo vám urobili, raz možno budú ľutovať. Nebojte sa ľudí, lebo mnohí nevedia, čo skutočne potrebujú, a vy, ktorí máte Krista, im to môžete dať. Zostaňte pokojní, keď sa vám budú vysmievať, a nezľaknite sa, ak vás budú prenasledovať, vytrvalo neste dar, ktorý ste dostali, aby aj oni mohli byť spasení.

 

TIP NA DNES:

Priznajte sa dnes nejakým viditeľným, alebo počuteľným spôsobom (znakom, slovom, gestom) verejne k svojej viere.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00