#ziveslovo 21.7.2021

#ziveslovo 21.7.2021

V ten deň vyšiel Ježiš z domu a posadil sa pri mori. Okolo neho sa zhromaždili veľké zástupy. Preto nastúpil na loďku a sadol si; a celý zástup stál na brehu.

Hovoril im veľa v podobenstvách: „Rozsievač vyšiel rozsievať. Ako sial, niektoré zrná padli na kraj cesty; prileteli vtáky a pozobali ich.

Iné padli na skalnatú pôdu, kde nemali veľa zeme, a hneď vzišli, lebo neboli hlboko v zemi; ale keď vyšlo slnko, zahoreli, a pretože nemali koreňa, uschli.

Zasa iné padli do tŕnia, ale tŕnie vyrástlo a udusilo ich.

Iné zrná padli do dobrej zeme a priniesli úrodu: jedno stonásobnú, iné šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú. Kto má uši, nech počúva!“

Mt 13, 1-9

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Uši máme, ale často, žiaľ, nepočúvame. Hluk sveta, v ktorom žijeme, nám často neumožňuje počúvať, čo nám Ježiš chce cez svoje Slovo povedať. On nerozsieval len pred 2000 rokmi, on rozsieva aj dnes. Takmer denne k nám dolieha jeho slovo, ktoré chce zasiať do nášho srdca, aby mohlo prinášať ovocie. Vôbec nie je dôležité, koľkonásobnú úrodu prinesieme. Niekedy sa nám darí, sme v dobrej kondícii, tešíme sa z konania dobrých skutkov a úroda je stonásobná. Inokedy sme na dne, nevládzeme, nechce sa nám a úroda je tridsaťnásobná alebo aj menšia. Dôležité je, aby sme aspoň nejakú úrodu počas každého dňa priniesli. Ak na konci dňa napíšeme vedľa svojej úrody nulu, je to zlé, lebo deň bez úrody je prázdny a možno aj zbytočne prežitý. Snažme sa, aby takéto dni v našom živote neboli.

 

TIP NA DNES:

Počas dňa si nájdem aspoň chvíľu času, aby som si prečítal úryvok z Písma a večer si urobím vyhodnotenie, koľkonásobnú úrodu Pánovo Slovo prinieslo v mojom živote.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00