#ziveslovo 21.8.2021

#ziveslovo 21.8.2021

Ježiš povedal zástupom i svojim učeníkom: „Zákonníci a farizeji zasadli na Mojžišovu stolicu. Preto robte a zachovávajte všetko, čo vám povedia, ale podľa ich skutkov nerobte: lebo hovoria, a nekonajú. Viažu ťažké až neúnosné bremená a kladú ich ľuďom na plecia, ale sami ich nechcú ani prstom pohnúť.

Všetko, čo robia, konajú iba preto, aby ich ľudia videli: rozširujú si modlitebné remienky a zväčšujú strapce na šatách, radi majú popredné miesta na hostinách, prvé stolice v synagógach, pozdravy na uliciach a keď ich ľudia oslovujú Rabbi.

Vy sa nedávajte volať Rabbi, lebo len jeden je váš Učiteľ, vy všetci ste bratia. Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš Otec, ten nebeský. Ani sa nedávajte volať Učiteľmi, lebo len jediný je váš Učiteľ, Kristus. Kto je medzi vami najväčší, bude vaším služobníkom. Kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený.“

Mt 23, 1-12

lekár a stály diakon Štefan Paľúch

Hovoria a nekonajú… Denne na nás dolieha veľké množstvo slov a informácií. Často sme už z toho unavení a aj znechutení. Strácame sa v množstve slov a niekedy si z toho všetkého ani nevieme vybrať tie správne slová a necháme sa pomýliť. Ešte horšie je to, že často takto robia aj veriaci ľudia a možno aj my sami. Nie je dôležité veľa hovoriť, oveľa dôležitejšie je, aby za našimi slovami nasledovali skutky. Len takto môžeme presvedčiť okolitý svet o svojej viere a o váhe svojich slov. Vtedy budeme skutočnými učeníkmi Ježiša a ohlasovateľmi jeho učenia. Svet už má dosť slov, očakáva skutky – skutky lásky, skutky dobra a pokoja. Tak, ako to robil aj náš Pán.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa budem snažiť menej hovoriť a viac konať.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00