#ziveslovo 22.10.2019

#ziveslovo 22.10.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Bedrá majte opásané a lampy zažaté! Buďte podobní ľuďom, ktorí očakávajú svojho pána, keď sa má vrátiť zo svadby, aby mu otvorili hneď, ako príde a zaklope.

Blahoslavení sluhovia, ktorých pán pri svojom príchode nájde bdieť. Veru, hovorím vám: Opáše sa, posadí ich k stolu a bude ich obsluhovať. A keď príde pred polnocou alebo až nad ránom a nájde ich bdieť, budú blahoslavení.“

Lk 12, 35-38

 

redemptorista Rastislav Dluhý CSsR

Bedrá opásané a lampy zažaté. Stále. Ráno, cez deň, v noci. Vnímavé a bdelé srdce. Pripravený vydať svedectvo, pripravený ohlásiť Božie kráľovstvo, doma, na ulici, v meste či obci, pripravený ísť za hlasom milého, na vrch, kde znovu uzriem jeho slávu, na púšť, kde sa ťažko žije, na Golgotu, kde sa zomiera, do neba, na ktoré sa nesmierne teším. Pán ma chce nájsť so srdcom, ktoré sa na neho teší.

Teším sa a čakám, ako jeho slovo rozochvie moje srdce na omši či ako ho slzami umyje v spovedi. Čakám, že mi niečo povie cez veriacich aj neveriacich. Som pripravený ísť za ním do jeho kráľovstva, či ma jeho volanie zastihne, keď budem spať, okopávať zemiaky, písať maily, opravovať auto, alebo ukladať deti do postele. Bedrá mám opásané a lampa jeho slova mi neustále svieti.

 

TIP NA DNES:

Raz sa pýtali bratia svätého Františka z Assisi pred koncom jeho života: „Čo by si robil, keby Pán prišiel v sláve a ty by si akurát pracoval v záhrade?“ František odpovedal: „Ďalej by som pracoval v záhrade.“ Takúto odpoveď vie dať človek, ktorého srdce je stále pripravené byť, ísť a odísť s Ježišom! Podobne Ján Pavol II. krátko pred svojou smrťou s pripraveným srdcom povedal: „Nechajte ma odísť k Otcovi.“

Pouvažuj, ako je na tom tvoje srdce. Je pripravené ísť hoci aj dnes, keby zavolal a zaklopal?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00