#ziveslovo 22.11.2019

#ziveslovo 22.11.2019

Keď Ježiš vošiel do chrámu, začal vyháňať predavačov a povedal im: „Napísané je: ‚Môj dom bude domom modlitby.‘ A vy ste z neho urobili lotrovský pelech.“

A denne učil v chráme. Ale veľkňazi, zákonníci a vodcovia ľudu sa usilovali zabiť ho. Ibaže nevedeli, čo robiť, lebo všetok ľud na ňom visel a počúval ho.

Lk 19, 45-48

 

redemptorista Rastislav Dluhý CSsR

Snažím sa živo si predstaviť, aké to bolo, keď všetok ľud, ktorý počúval Ježiša, „na ňom visel a počúval ho“. Tí, ktorí tomu chceli zabrániť, si nevedeli poradiť, nevedeli, ako ľudí odtrhnúť od Ježiša. Niekedy je to presne naopak. Nevieme sa odtrhnúť od práce, od záujmov, od obrazovky, od mobilu, aby sme sa započúvali do Ježišových slov, ktoré prinášajú život a spásu.

Množstvo hlasov bojuje o našu pozornosť. Sú ako Sirény, ktoré vábili svojím neodolateľným spevom a krásou námorníkov do záhuby. Predstav si Ježišových poslucháčov – v súkromných domoch aj verejných synagógach a chráme, na cestách, na rovinách a kopcoch. Jeho slová boli a sú slovami Boha. Počuješ ho? Na jeho slovo rybári spúšťali siete a diali sa zázraky. Mnohí pochopili moc jeho slova: „Pane, povedz iba slovo a môj sluha ozdravie.“

 

TIP NA DNES:

Počúvaš jeho hlas? Stáva sa ti, že na Ježišovi visíš a nikto ťa od neho nedokáže odtrhnúť? Zájdi dnes na chvíľu do kostola, prípadne si doma na hodinu vypni mobil a zatvor počítač a počúvaj.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00