#ziveslovo 22.5.2019

#ziveslovo 22.5.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia.

Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal.

Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne.

Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia; lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.

Ak niekto neostane vo mne, vyhodia ho von ako ratolesť a uschne. Potom ich pozbierajú, hodia ich do ohňa a zhoria.

Ak ostanete vo mne a moje slová ostanú vo vás, proste, o čo chcete, a splní sa vám to.

Môj Otec je oslávený tým, že prinášate veľa ovocia a stanete sa mojimi učeníkmi.“

Jn 15, 1-8

 

politik Richard Vašečka

Boh Otec je oslávený tým, že prinášame veľa ovocia. Boh to ovocie prirodzene očakáva. Ježiš o tom neraz rozprával. Tak ako otec či mama, ktorí vkladajú do svojho dieťaťa kus srdca, túžia vidieť jeho odraz v charaktere dieťaťa. Tak ako záhradník, ktorý investuje do svojej záhrady množstvo času, energie a prostriedkov, s vášňou túži pozorovať rast a nedočkavo sa teší na úrodu.

Ako kresťania by sme mali rok čo rok dozrievať, plody nášho života by mali byť čoraz zrelšie. Ako by nám prospelo, keby sme sa častejšie pýtali samých seba: Som milujúcejším človekom, ako som bol minulý rok? Pokrok v živote človeka môže byť podobný dozrievajúcemu plodu, alebo to môže byť pokrok v zmysle rozkladu (ako pokazený zub).

 

TIP NA DNES:

Pouvažuj dnes, či naozaj prinášaš ovocie, ktoré je Bohu na slávu, tebe na spásu a svetu na radosť, ako sa veriaci modlili pri tvojom krste.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00