#ziveslovo 22.5.2020

#ziveslovo 22.5.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Veru, veru, hovorím vám: Vy budete plakať a nariekať, a svet sa bude radovať. Budete žialiť, ale váš smútok sa premení na radosť.

Keď žena rodí, je skľúčená, lebo prišla jej hodina. No len čo porodí dieťa, už nemyslí na bolesti pre radosť, že prišiel na svet človek.

Aj vy ste teraz smutní; ale zasa vás uvidím a vaše srdce sa bude radovať. A vašu radosť vám nik nevezme. V ten deň sa ma už nebudete na nič opytovať.“

Jn 16, 20-23a

 

jezuita Jakub Garčár

Existuje veľa dôvodov, pre ktoré človek plače a narieka a pre ktoré je smutný. Ten evanjeliový dôvod je Ježišov (včerajšou slávnosťou naplnený) návrat k Otcovi, ktorý v učeníkoch provokuje pocit opustenosti. Sú smutní, pretože myslia na seba a na svoju stratu v tejto situácii. Sú smutní kvôli sebe. A predsa, pre milujúceho – byť svedkom Priateľovho úspešného naplnenia životného poslania a víťazoslávneho definitívneho návratu k Otcovi by malo byť dôvodom pre veľkú radosť, kvôli Nemu, alebo nie?!

TIP NA DNES:

Skús dnes ochutnať z radosti kvôli tým druhým, hoci pre teba samého to môže byť spojené so stratou alebo obetou. Skús napríklad radosť z dávania… Začať môžeš úsmevom.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00