#ziveslovo 23.1.2019

#ziveslovo 23.1.2019

Ježiš znova vošiel do synagógy. Tam bol človek s vyschnutou rukou. A oni naň striehli, či ho v sobotu uzdraví, aby ho mohli obžalovať.

Tu povedal človekovi s vyschnutou rukou: „Staň si do prostriedku!“ A tamtých sa opýtal: „Slobodno v sobotu robiť dobre alebo zle, zachrániť život alebo zničiť?“ Ale oni mlčali. S hnevom si ich premeral a zarmútený nad zaslepenosťou ich srdca povedal človekovi: „Vystri ruku!“ On ju vystrel a ruka mu ozdravela.

Farizeji vyšli von a hneď sa radili o ňom s herodiánmi, ako ho zahubiť.

Mk 3, 1-6

 

psychiatrička Bohdana Bírešová

Často som sa Boha pýtala, aký zmysel má to, že nie som úplne telesne zdravá. Pýtam sa ho to dodnes. Často sama seba posudzujem vo vzťahu k rôznym ľuďom, vzťahom, veciam, situáciám. Niekedy by som chcela mať väčšiu dôveru. Nepýtať sa na nepodstatné a veriť v dôležité. Bez zbytočných detailov, bez dôvetkov a fráz. Chcela by som menej posudzovať, aj keď oddeliť moju prácu v tejto veci je nesmierne ťažké. Chcela by som menej súdiť. Niekedy sa cítim „farizejsky“ mimo prúdu. Ďakujem, Bože, za to, že to so mnou nevzdávaš. Viem, že stačí málo, a predsa najviac. Uveriť. Môže sa to udiať kedykoľvek a akýmkoľvek spôsobom. A to je predsa skvelá vec!

 


TIP NA DNES:

Ponúknem svoje kríže aj telesné choroby Bohu. Nech s nimi robí, čo treba, čo chce a čo potrebuje.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00