#ziveslovo 23.11.2020

#ziveslovo 23.11.2020

Keď sa Ježiš rozhliadol po chráme, videl boháčov, ako hádžu svoje dary do chrámovej pokladnice. Videl aj akúsi chudobnú vdovu, ako ta vhodila dve drobné mince, a povedal: „Veru, hovorím vám: Táto chudobná vdova vhodila viac ako všetci ostatní. Lebo títo všetci dávali dary zo svojho nadbytku, ale ona pri svojej chudobe dala všetko, čo mala, celé svoje živobytie.“

Lk 21, 1 – 4

aktivista Marián Čaučík

Počas svojej dlhoročnej práce pre Dobrú novinu som zažil veľakrát v praxi to, o čom sa píše v dnešnom čítaní. Jednak na strane slovenských darcov, keď často ľudia, ktorí žili zjavne skromne, prispeli na podporu núdznejších veľmi štedrými darmi. A zažil som ľudí žijúcich v extrémnej chudobe v Keni, ktorí sa prirodzene a radi rozdelili s tým málom, čo mali. Ešte silnejšia pre mňa bola ich viera a dôvera v Boha. Napriek tomu, že nemali stály príjem a nevedeli, či zajtra budú mať deťom dať čo jesť… Z nášho pohľadu to bolo napriek tomu, z ich perspektívy to išlo ruka v ruke – o to väčšia dôvera v Božiu prozreteľnosť, o čo menšie istoty v živote mali.

 

TIP NA DNES:

Skúsim sa menej trápiť v plánovaní svojho života dnes a v ďalších dňoch – a v modlitbe sa otvorím viac Božej prozreteľnosti a jej plánom so mnou.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00