#ziveslovo 23.12.2020

#ziveslovo 23.12.2020

Alžbete nadišiel čas pôrodu a porodila syna. Keď jej susedia a príbuzní počuli, že jej Pán prejavil svoje veľké milosrdenstvo, radovali sa s ňou.

Na ôsmy deň prišli chlapca obrezať a chceli mu dať meno Zachariáš po jeho otcovi. Ale jeho matka povedala: „Nie, bude sa volať Ján.“

Povedali jej: „Veď v tvojom príbuzenstve sa nik takto nevolá.“

Dali znak otcovi, ako ho chce nazvať on. Vypýtal si tabuľku a napísal: „Ján sa bude volať.“ A všetci sa divili.

Vtom sa mu rozviazali ústa a jazyk i prehovoril a velebil Boha.

Všetkých ich susedov zmocnil sa strach a všade po judejských horách sa hovorilo o týchto udalostiach. A všetci, čo to počuli, vštepili si to do srdca a vraveli: „Čím len bude tento chlapec?“ A vskutku Pánova ruka bola s ním.

Lk 1, 57 – 66

aktivista Marián Čaučík

Boh má s ľudstvom v dejinách svoj plán. Je to veľký plán, v ktorom má každý jeden z nás svoje miesto. Je silné a dojemné sledovať, ako sa tento plán dejín spásy napĺňal v životoch biblických postáv. Zachariáš a Alžbeta v ňom mali dôležitú úlohu a boli naplnení radosťou, keď ich Boh požehnal a potvrdil ich úlohu. Podobne ako oni sme pozvaní uveriť Božiemu zámeru vo svojich životoch.

 

TIP NA DNES:

Budem sa snažiť tieto dni bezprostrednej prípravy na príchod Pána prežiť v dôvere a otvorenosti pre jeho plán so mnou. Príď, Pane Ježišu!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00