#ziveslovo 23.12.2021

#ziveslovo 23.12.2021

Alžbete nadišiel čas pôrodu a porodila syna. Keď jej susedia a príbuzní počuli, že jej Pán prejavil svoje veľké milosrdenstvo, radovali sa s ňou.

Na ôsmy deň prišli chlapca obrezať a chceli mu dať meno Zachariáš po jeho otcovi. Ale jeho matka povedala: „Nie, bude sa volať Ján.“

Povedali jej: „Veď v tvojom príbuzenstve sa nik takto nevolá.“

Dali znak otcovi, ako ho chce nazvať on. Vypýtal si tabuľku a napísal: „Ján sa bude volať.“ A všetci sa divili.

Vtom sa mu rozviazali ústa a jazyk i prehovoril a velebil Boha.

Všetkých ich susedov zmocnil sa strach a všade po judejských horách sa hovorilo o týchto udalostiach. A všetci, čo to počuli, vštepili si to do srdca a vraveli: „Čím len bude tento chlapec?“ A vskutku Pánova ruka bola s ním.

Lk 1, 57-66

sestra Hermana Matláková, SMVS

Dvaja starší manželia, ktorí sa vzbúrili praktikám svojej doby, zvyklostiam v ich dedinke, stereotypom svojich príbuzných. Byť blízko k Bohu z nás robí iných ľudí. Slobodnejších voči zvyklostiam, tradíciám. Byť s Bohom, žiť s ním každodenne, prežívať s ním vzťah nás učí rešpektovať slobodu a ctiť si každého človeka. Každého. Tak ako Alžbeta a Zachariáš pochopili Božiu logiku a stali sa v očiach ostatných ľudí nejakými čudákmi, z ktorých išiel strach a bolo „potrebné“ o nich klebetiť, tak aj v našich životoch nech sa stane dôležité len jedno. Pozerať na Boha, hovoriť o ňom a velebiť ho.


TIP NA DNES:

Dnes budem Pána chváliť za každú maličkosť, ktorú si všimnem.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00