#ziveslovo 23.2.2019

#ziveslovo 23.2.2019

Ježiš vzal so sebou Petra, Jakuba a Jána a len ich vyviedol na vysoký vrch do samoty. Tam sa pred nimi premenil. Jeho odev zažiaril a bol taký biely, že by ho nijaký bielič na svete tak nevybielil. A zjavil sa im Eliáš s Mojžišom a rozprávali sa s Ježišom.

Vtedy Peter povedal Ježišovi: „Rabbi, dobre je nám tu. Urobme tri stánky: jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi.“ Lebo nevedel, čo povedať; takí boli preľaknutí.

Tu sa utvoril oblak a zahalil ich. A z oblaku zaznel hlas: „Toto je môj milovaný Syn, počúvajte ho.“ A sotva sa rozhliadli, nevideli pri sebe nikoho, iba Ježiša.

Keď zostupovali z vrchu, prikázal im, aby o tom, čo videli, nehovorili nikomu, kým Syn človeka nevstane z mŕtvych. Oni si toto slovo zapamätali a jeden druhého sa vypytovali, čo znamená „vstať z mŕtvych“.

A pýtali sa ho: „Prečo teda zákonníci hovoria, že najprv musí prísť Eliáš?“

On im povedal: „Áno, najprv príde Eliáš a všetko obnoví. Ale prečo je o Synovi človeka napísané, že bude veľa trpieť a že ním opovrhnú? No hovorím vám: Eliáš už prišiel a urobili s ním, čo chceli, ako je o ňom napísané.“

Mk 9, 2-13

 

psychiatrička Bohdana Bírešová

V Marekovom evanjeliu je v plnej nahote naša dychtivosť po dôkazoch. Čakáme na jednoznačné signály, znamenia, priame slová, na niečo, čo nám explicitne osvetlí skutočnosť Božieho Syna. Akoby to bolo dnes, stávame sa v rôznych životných etapách neveriacim Tomášom, hoci Boh sa nám ponúka denne a tisíckrát. Niekedy sa stáva, že tomu neveríme, chceme viacej dôkazov, viacej priamosti, niekedy nás nebaví „čítať medzi riadkami“. Skúšam si to predstaviť. Aj preto, že mám syna. Boh dal svojho Syna. Nám, za nás a pre nás. Silný dôkaz lásky.


TIP NA DNES:

Pokúsim sa žiť živú a autentickú vieru, bez dôkazov, viac pocitovo.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00