#ziveslovo 23.2.2021

#ziveslovo 23.2.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď sa modlíte, nehovorte veľa ako pohania. Myslia si, že budú vypočutí pre svoju mnohovravnosť. Nenapodobňujte ich; veď váš Otec vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.

Vy sa budete modliť takto: Otče náš, ktorý si na nebesiach, posväť sa tvoje meno, príď tvoje kráľovstvo, buď tvoja vôľa, ako v nebi tak i na zemi.

Chlieb náš každodenný daj nám dnes. A odpusť nám naše viny, ako i my odpúšťame svojim vinníkom. A neuveď nás do pokušenia, ale zbav nás Zlého.

Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský Otec vám odpustí. Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš Otec neodpustí vaše hriechy.“

Mt 6, 7-15

sestra Hermana Matláková, SMVS

Keď sa modlíte, nehovorte veľa… Niekedy sme naučení z práce, zo života, že sa cení výkon, všetko je merateľné, a tak nezabudneme ani pri modlitbe používať hodinky, zaznamenávať si dĺžku modlitby či množstvo pomodlených pobožností. Ale momentálna situácia, ktorá nás naučila spomaliť, nám chce opäť ukázať tú pravú dôležitosť modlitby, keď môžu byť naše pery nemé. Keď nie dĺžka modlitby, nie počet pobožností či počet dní pôstu v mesiaci odmeriavajú našu nábožnosť a vytrvalosť v modlitbe. Ticho stáť pred Bohom. V tejto vete je životný štýl kresťana, ktorý bojuje duchovnými zbraňami. Ktorý ukazuje svoju duchovnú autoritu v spolupráci s Ježišom. Ostať v tichosti pripravený na Boha. Sme pokračovateľmi proroka Eliáša, ktorý spoznal Pána v tichom vánku.

 

TIP NA DNES:

Počas dňa sa viackrát zastavím a poviem: „Tu som, Pane!“ V tom momente si upokojím srdce a ostanem aspoň minútu v tichu.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00