#ziveslovo 23.4.2019

#ziveslovo 23.4.2019

Mária stála vonku pri hrobe a plakala. Ako tak plakala, nahla sa do hrobu a videla dvoch anjelov v bielom sedieť tam, kde bolo predtým uložené Ježišovo telo, jedného pri hlave, druhého pri nohách.

Oni sa jej opýtali: „Žena, prečo plačeš?“

Vravela im: „Odniesli môjho Pána a neviem, kde ho položili.“ Keď to povedala, obrátila sa a videla tam stáť Ježiša; no nevedela, že je to Ježiš.

Ježiš sa jej opýtal: „Žena, prečo plačeš? Koho hľadáš?“

Ona mu v domnení, že je to záhradník, povedala: „Pane, ak si ho ty odniesol, povedz mi, kde si ho položil, a ja si ho vezmem.“

Ježiš ju oslovil: „Mária!“

Ona sa obrátila a po hebrejsky mu povedala: „Rabbuni,“ čo znamená Učiteľ.

Ježiš jej povedal: „Už ma nedrž, veď som ešte nevystúpil k Otcovi; ale choď k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k môjmu Otcovi a vášmu Otcovi, k môjmu Bohu a vášmu Bohu.“

Mária Magdaléna išla a zvestovala učeníkom: „Videla som Pána,“ a že jej toto povedal.

Jn 20, 11-18

 

korektorka Alžbeta Mráková

Milovala ho a plakala. Jej milovaný zomrel, pochovali ho, k hrobu privalili kameň. Kto by neplakal po takej strate! Máriin žiaľ bol taký veľký a plač taký intenzívny, že slzy jej zahmlili zrak. Očami síce nevidela zreteľne, ale milujúcim srdcom v neznámej postave muža spoznala toho, ktorého hľadala: Učiteľ!

V živote bývajú také chvíle. Zrúti sa ti svet. Zomrie milovaný človek. Chceli ste si toho ešte toľko povedať, no nestihli ste. Strata bolí, city zahmlievajú racionálnu stránku toho, kto žiali. Ale milujúcemu srdcu stačí oslovenie po mene a zastaví sa čas. Stačí ubezpečenie, že nie je definitívny koniec a všetko je inak. Ako? Tak, že tvoja láska sa spojí s jeho láskou, prekročí všetky limity a priblíži nebo k zemi.

 

TIP NA DNES:

Nehanbi sa plakať, keď ťa strata priveľmi bolí. Slzy majú uzdravujúcu silu pre dušu – keď sa v nich vykúpe, zosilnie.

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00