#ziveslovo 23.5.2019

#ziveslovo 23.5.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ako mňa miluje Otec, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske! Ak budete zachovávať moje prikázania, ostanete v mojej láske, ako ja zachovávam prikázania svojho Otca a ostávam v jeho láske.

Toto som vám povedal, aby vo vás bola moja radosť a aby vaša radosť bola úplná.“

Jn 15, 9-11

 

korektorka Alžbeta Mráková

Ťažko sa mi to hovorí, ale naša súčasnosť, ktorú práve žijeme, sa dostala do štádia, keď ťažko ochorela. Diagnózou je absolútny deficit lásky a jeho dôsledkom sú vojny, vraždy, drancovanie, násilnosti, likvidácia nenarodených aj prestarnutých, sexuálna zvrátenosť, náboženské prenasledovanie a celkový chaos vo svete aj v ľudskej duši. Bohu musí byť z nás nesmierne smutno. Na zaplakanie.

Avšak dobrá správa je, že na zlo, ktoré sa na nás zo všetkých strán valí, existuje liek. Je tu možnosť voľby pre každého z nás a chce to len jedno: Práve tu a práve teraz začať vedome a dobrovoľne zachovávať prikázania nášho Otca. Vyzerá to síce ako lacný recept, ale dôležitý je jeho efekt: Vedomie, že máme šancu a na jej konci je radosť. Boh koná v prospech nás, ale nie namiesto nás.

 

TIP NA DNES:

Chcem byť radostný, a preto začnem od seba. Rozhodujem sa pre lásku, na začiatok aspoň pre takú, akej som schopný. Ostatné (verím) dokoná Pán.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00