#ziveslovo 23.5.2021

#ziveslovo 23.5.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Keď príde Tešiteľ, ktorého vám ja pošlem od Otca, Duch pravdy, ktorý vychádza od Otca, on o mne vydá svedectvo. Ale aj vy vydávate svedectvo, lebo ste so mnou od začiatku.

Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy, lebo nebude hovoriť sám zo seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a zvestuje vám, čo má prísť. On ma oslávi, lebo z môjho vezme a zvestuje vám. Všetko, čo má Otec, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám.“

Jn 15, 26-27; 16, 12-15

sestra Hermana Matláková, SMVS

Božie slovo je ako fontána. Každý deň na nás tými istými slovami privádza nový závan čerstvosti. Koľkokrát som už čítala toto Slovo? A predsa má dnes inú príchuť. Veď práve o tom hovorí Ježiš, že nie vždy sme schopní pochopiť, nie vždy sme schopní uveriť. Ale príde čas, kedy budeme disponovaní práve na to Slovo, ktoré práve v tej chvíli bude mať pre nás význam. Ježiš je múdry učiteľ a lekár, ktorý vie presne nadávkovať svoje Slovo, ako liek na ranu. Nech nám aj dnes dopraje niečo z jeho liečivej moci.

 

TIP NA DNES:

Prečítam si úryvok z Písma a budem hľadať, čo konkrétne dnes hovorí Ježiš mne.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00