#ziveslovo 23.8.2021

#ziveslovo 23.8.2021

Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo zatvárate nebeské kráľovstvo pred ľuďmi! Sami doň nevchádzate, a tým, čo vchádzajú, vojsť nedovolíte.

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo obchádzate more i zem, aby ste získali jedného novoverca, a keď sa ním stane, urobíte z neho syna pekla dva razy horšieho, ako ste sami!

Beda vám, slepí vodcovia! Hovoríte: ‚Kto by prisahal na chrám, to nič nie je, ale kto by prisahal na chrámové zlato, to ho už viaže.‘ Hlupáci a slepci! Čo je viac: zlato, či chrám, ktorý to zlato posväcuje?

Alebo: ‚Kto by prisahal na oltár, to nič nie je, ale kto by prisahal na dar, čo je na ňom, to ho už viaže.‘

Slepci! Čože je viac: dar, či oltár, ktorý ten dar posväcuje?

Kto teda prisahá na oltár, prisahá naň i na všetko, čo je na ňom; a kto prisahá na chrám, prisahá naň i na toho, ktorý v ňom býva. A kto prisahá na nebo, prisahá na Boží trón i na toho, čo na ňom sedí.“

Mt 23, 13. 15-22

sestra Hermana Matláková, SMVS

Ježiš sa nad nami pozastavuje. Pozná nás a predsa sa dokáže pozastaviť nad našou neochotou zmeniť srdce. Dostali sme prisľúbenie, že stačí žiť s otvoreným srdcom pre blížneho a dosiahneme nebo. A my si postavíme hrádze a rôzne bariéry, aby sme podali efektívnejší výkon na ceste do neba. Nejde o výkon, nejde o hluk, ktorý okolo seba spôsobíme. Ide o srdce, ktoré je ochotné vždy znova a znova kráčať za Kristom a milovať, ako miloval on. Do neba sa nedostaneme cez výkon, ale skrze lásku, ktorú darujeme.

 

TIP NA DNES:

Poobzerám sa dnes po svojom okolí, či niekto nepotrebuje nezištnú pomoc.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00