#ziveslovo 24.11.2021

#ziveslovo 24.11.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Položia na vás ruky a budú vás prenasledovať, vydajú vás synagógam a uväznia vás, budú vás vláčiť pred kráľov a vladárov pre moje meno. To sa vám stane, aby ste vydali svedectvo.

Zaumieňte si teda, že nebudete dopredu premýšľať, ako sa brániť, lebo ja vám dám výrečnosť a múdrosť, ktorej nebudú môcť všetci vaši protivníci odolať ani protirečiť.

Budú vás zrádzať aj rodičia, bratia, príbuzní a priatelia a niektorých z vás pripravia o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale ani vlas sa vám z hlavy nestratí. Ak vytrváte, zachováte si život.“

Lk 21, 12-19

kňaz Peter Repiský

„Ak vytrváte, zachováte si život“ (Lk 21, 19). Vytrvalosť nie je len o atletickom štadióne, ale aj o každodennom živote. Vytrvalosť v dobre, vytrvalosť v učení, vo vernosti v manželstve, v zadanej úlohe, vytrvalosť v práci, vytrvalosť v modlitbe, vytrvalosť v predsavzatí… Vytrvalosť je spojená s trpezlivosťou. Svätá Terézia Avilská hovorí: Trpezlivosťou dosiahneš všetko.

Tak s vytrvalosťou a trpezlivosťou vstúpme aj do dnešného dňa a do všetkého, čo budeme dnes žiť. Veď ako sa u nás hovorí: Trpezlivosť (vytrvalosť) ruže prináša! Posledná modlitba dňa v breviári je zakončená slovami: Pokojnú noc a vytrvalosť v dobrom až do konca nech nám dá všemohúci Pán. Máme za sebou silného kouča, tak čoho sa báť?


TIP NA DNES:

Skúsim vo všetkom, čo ma dnes stretne, byť trpezlivý a vytrvám v tom, čo si dnes dávam ako cieľ, v ktorejkoľvek oblasti života.

 

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00