#ziveslovo 24.2.2022

#ziveslovo 24.2.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Kto by vám dal piť čo len za pohár vody preto, že ste Kristovi, veru, hovorím vám: Nepríde o svoju odmenu.

Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a hodili ho do mora.

Ak by ťa zvádzala na hriech tvoja ruka, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života zmrzačený, ako keby si mal ísť s obidvoma rukami do pekla, do neuhasiteľného ohňa.

Ak ťa zvádza na hriech tvoja noha, odtni ju: je pre teba lepšie, keď vojdeš do života krivý, ako keby ťa mali s obidvoma nohami hodiť do pekla.

A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho: je pre teba lepšie, keď vojdeš do Božieho kráľovstva s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do pekla, kde ich červ neumiera a oheň nezhasína.

Lebo každý bude ohňom solený.

Soľ je dobrá. Ale ak soľ stratí svoju slanosť, čím ju napravíte?

Majte v sebe soľ a žite jeden s druhým v pokoji.“

Mk 9, 41-43. 45. 47-50

salezián Jozef Luscoň

Pohoršenie – ide o činnosť, ktorá niekoho urobí horším alebo ho navedie na hriech. Vraví sa: „Na aký hriech si naviedol, taký si spáchal.“ Ježiš je veľmi prísny k tým, ktorí šíria pohoršenie! A prísny je aj voči pokušeniu. Ak dekódujeme jeho slová, ide o toto: Nie, nemáme si sekať ruky, nohy či vylúpiť oči… Ale máme byť takí rázni voči hriešnemu hnutiu či pokušeniu! Treba nám bleskovo odvrátiť pohľad, stiahnuť ruku, nohu či myšlienku… Lebo ide o nesmierne hodnoty, ktoré sa dajú stratiť, a prvým krokom k tomu je ľahostajný postoj: „Veď o nič nejde! Mám to pod kontrolou…“ No opak býva často pravdou!


TIP NA DNES:

Zdá sa, že dnes málokto vedie v sebe duchovný boj. Mnohí zlyhali a je im jedno, čo sa stane. Či sa zhreší, alebo nie. Ja budem rozumný a dám v sebe priestor dobru, nie zlu!

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00