#ziveslovo 24.5.2019

#ziveslovo 24.5.2019

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Toto je moje prikázanie: Aby ste sa milovali navzájom, ako som ja miloval vás. Nik nemá väčšiu lásku ako ten, kto položí svoj život za svojich priateľov.

Vy ste moji priatelia, ak robíte, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami, lebo sluha nevie, čo robí jeho Pán. Nazval som vás priateľmi, pretože som vám oznámil všetko, čo som počul od svojho Otca.

Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám Otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.

Toto vám prikazujem: Aby ste sa milovali navzájom.“

Jn 15, 12-17

 

jezuita Jakub Garčár

Dá sa prikázať láska alebo príkazom budovať priateľstvo? Zo skúsenosti viem, že človek sa v láske práve z lásky tu a tam uchýli aj k príkazu, totiž keď je presvedčený, že to pre milovaného znamená väčšie dobro a viac šťastia. Moji rodičia ma z lásky napomínali, aby som mal rád svojho brata a svojich kamarátov a pekne sa s nimi hral. Z lásky prikázaná láska. Človek môže mať tisíc dôvodov a výhovoriek, prečo neurobiť, čo sa mu prikázalo, ale ak nájde dôvod a dôveru poslúchnuť, okúsi ono dobré ovocie, čo zostáva.

 

TIP NA DNES:

Kde v živote mi chýba pokora a dôvera poslúchnuť príkaz vyslovený z lásky?

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00