#ziveslovo 24.5.2020

#ziveslovo 24.5.2020

Ježiš pozdvihol oči k nebu a hovoril: „Otče, nadišla hodina: Osláv svojho Syna, aby Syn oslávil teba, tak, ako si mu dal moc nad každým telom, aby všetko, čo si dal ty jemu, im darovalo večný život. A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ja som ťa oslávil na zemi: dokončil som dielo, ktoré si mi dal vykonať. A teraz ty, Otče, osláv mňa pri sebe slávou, ktorú som mal u teba, skôr ako bol svet.

Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta. Tvoji boli a dal si ich mne a oni zachovali tvoje slovo. Teraz poznali, že všetko, čo si mi dal, je od teba, lebo slová, ktoré si ty dal mne, ja som dal im. A oni ich prijali a naozaj spoznali, že som vyšiel od teba, a uverili, že si ma ty poslal.

Za nich prosím. Neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal, lebo sú tvoji. A všetko, čo je moje, je tvoje, a čo je tvoje, je moje. A v nich som oslávený.

Už nie som vo svete, ale oni sú vo svete a ja idem k tebe.“

Jn 17, 1-11a

 

kňaz Peter Repiský

V čom spočíva večný život podľa Ježiša? Poznať Boha ako Otca a poznať Ježiša. Nejde tu iba o intelektuálne poznanie, ale o životnú skúsenosť. Poznať podľa Písma znamená mať dôverný vzťah lásky. Mať s Otcom taký vzťah, aký mal Ježiš. Preto: „Skúste a presvedčte sa, aký dobrý je Pán.“ (Ž 34, 9) Myslím, že niet lepšej cesty. Aj veľmi múdry teológ a náš Svätý Otec Benedikt hovorí: Viera je PREDOVŠETKÝM osobné, intímne stretnutie s Ježišom, a to SKÚSENOSŤ jeho blízkosti, jeho priateľstva, jeho lásky. Iba takto sa môžeme učiť stále viac ho poznávať, milovať a nasledovať. Kiežby sa to stalo každému z nás.

 

TIP NA DNES:

Len tak si užívaj vzťah s Otcom. Sadni si na terasu či do trávy a buď, lebo on je. (úsmev)

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00