#ziveslovo 24.5.2022

#ziveslovo 24.5.2022

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Teraz idem k tomu, ktorý ma poslal, a nik z vás sa ma nepýta: ‚Kam ideš?‘ Ale srdce vám naplnil smútok, že som vám to povedal. Lenže hovorím vám pravdu: Je pre vás lepšie, aby som odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ k vám nepríde. Ale keď odídem, pošlem ho k vám.

A keď príde on, ukáže svetu, čo je hriech, čo spravodlivosť a čo súd. Hriech je, že neveria vo mňa, spravodlivosť, že idem k Otcovi a už ma neuvidíte, a súd, že knieža tohto sveta je už odsúdené.“

Jn 16, 5-11

salezián Jozef Luscoň

Ježiš nám prisľúbil zoslanie Ducha Svätého – Tešiteľa. Ale či dnešný človek chce prijať túto „tvorivú Silu“, tohto Tešiteľa? Zdá sa, že mnohí sa chcú radšej tešiť sami – po ľudsky, nie po božsky. Mnohí sa chcú potešiť hriechom, priľnúť k „príjemnu“, ktoré hriech nakrátko dáva. Tak si obľúbili slasť, že sa za ňou ženú, i keby sa mali zničiť. A budú sa biť s každým, kto by im ju chcel zobrať. „Príjemno“ je často chvíľková ponuka zlého za nebo. Och, ako len potrebujeme Ducha Svätého, aby nám dal rozoznať klam od pravdy.


TIP NA DNES:

Ktorého „príjemna“ sa neviem vzdať a som s ním až spriahnutý? Ako si cvičím vôľu, aby som sa dokázal od neho odtrhnúť? Skúsim to dnes urobiť aspoň raz.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00