#ziveslovo 24.7.2019

#ziveslovo 24.7.2019

V ten deň vyšiel Ježiš z domu a posadil sa pri mori. Okolo neho sa zhromaždili veľké zástupy. Preto nastúpil na loďku a sadol si; a celý zástup stál na brehu.

Hovoril im veľa v podobenstvách: „Rozsievač vyšiel rozsievať. Ako sial, niektoré zrná padli na kraj cesty; prileteli vtáky a pozobali ich.

Iné padli na skalnatú pôdu, kde nemali veľa zeme, a hneď vzišli, lebo neboli hlboko v zemi; ale keď vyšlo slnko, zahoreli, a pretože nemali koreňa, uschli.

Zasa iné padli do tŕnia, ale tŕnie vyrástlo a udusilo ich.

Iné zrná padli do dobrej zeme a priniesli úrodu: jedno stonásobnú, iné šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú. Kto má uši, nech počúva!“

Mt 13, 1-9

 

jezuita Jakub Garčár

Čo je to za rozsievača, ktorý nedbá, kam rozsieva svoje zrná?! Nešikovný a plytvajúci, alebo len neskúsený? A možno skutočne radostný poľnohospodár, ktorého túžba rozdávať (sa) víťazí aj nad každou našou nepripravenosťou prijať a dať vzrásť jeho zrnám. Bláznivo nadšený rozsievač, čo s nádejou hľadí aj na pôdu z okraja ciest, spomedzi skál alebo dokonca spod tŕnia. Až provokačne rozsieva na všetky strany, aby každá pôda nakoniec zatúžila byť pôdou dobrou a prinášajúcou úrodu.

 

TIP NA DNES:

Skús dnes rozsievať úsmev, radostne, s nádejou, na všetky strany… ako Rozsievač!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

 

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00