#ziveslovo 24.7.2020

#ziveslovo 24.7.2020

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Vy teda počujte podobenstvo o rozsievačovi: Keď niekto počúva slovo o kráľovstve a nechápe ho, prichádza Zlý a uchytí, čo bolo zasiate do jeho srdca. To je ten, u koho bolo zasiate na kraji cesty.

U koho bolo zasiate do skalnatej pôdy, to je ten, kto počúva slovo a hneď ho s radosťou prijíma, ale nemá v sebe koreňa, je chvíľkový. Keď nastane pre slovo súženie alebo prenasledovanie, hneď odpadne.

U koho bolo zasiate do tŕnia, to je ten, kto počúva slovo, ale svetské starosti a klam bohatstva slovo udusia a ostane bez úžitku.

A u koho bolo zasiate do dobrej zeme, to je ten, kto počúva slovo a chápe ho a ono prináša úrodu: jedno stonásobnú, druhé šesťdesiatnásobnú a iné tridsaťnásobnú.“

Mt 13, 18-23

 

kňaz Peter Repiský

Každý túži byť úrodnou pôdou pre Slovo, ktoré rozsieva Boh. Avšak každý z nás má skúsenosť, že sa voči Božiemu slovu cíti ako cesta, tŕnie či skala. Prídu aj dni, keď cítime, ako Slovo prináša v našom živote úrodu. Sme povolaní poznať a odkrývať naše odporovanie Slovu, aby sme mohli prosiť, pričiniť sa o to a dosiahnuť slobodu od odporovania Slovu a tak prijať, čím chce Boh náš každodenný život skrze Slovo obdarovať a premieňať nás stále viac na svoju podobu. Veď všetko, čo premáha svet v nás, je naša viera (1 Jn 5, 4), nádej, ktorá nesklame (Rim 5, 5), a máme skúsenosť toho, že čo nám i blížnym spôsobuje šťastie, je Božia láska, ktorá je rozliata v našich srdciach skrze Ducha (Rim 5, 5; 8, 17) a tým aj v našich skutkoch a životoch. Či to nie je úžasná, obohacujúca perspektíva života?

TIP NA DNES:

Nenechajme dnes Božie slovo len tak prejsť cez naše uši. Zastavme sa a nechajme ho vstúpiť hlbšie do srdca – do života!

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00