#ziveslovo 24.7.2021

Ježiš predniesol zástupom aj iné podobenstvo: „Nebeské kráľovstvo sa podobá človekovi, ktorý zasial na svojej roli dobré semeno. Ale kým ľudia spali, prišiel jeho nepriateľ, prisial medzi pšenicu kúkoľ a odišiel.

Keď vyrástlo steblo a vyháňalo do klasu, ukázal sa aj kúkoľ. K hospodárovi prišli sluhovia a povedali mu: ‚Pane, nezasial si na svojej roli dobré semeno? Kde sa teda vzal kúkoľ?‘ On im vravel: ‚To urobil nepriateľ.‘ Sluhovia mu povedali: ‚Chceš, aby sme šli a vyzbierali ho?‘

On odpovedal: ‚Nie, lebo pri zbieraní kúkoľa by ste mohli vytrhnúť aj pšenicu. Nechajte oboje rásť až do žatvy. V čase žatvy poviem žencom: pozbierajte najprv kúkoľ a poviažte ho do snopov na spálenie, ale pšenicu zhromaždite do mojej stodoly.‘“

Mt 13, 24 – 30

kňaz Peter Repiský

Ako podporiť dobro? Nie čistkami, ale tým, že budeme prinášať dobrú úrodu. Keď Boh dáva vychádzať slnku na dobrých a zlých a zosiela dážď na spravodlivých a nespravodlivých, tak o to isté sa máme snažiť aj my. Zlo nekazí dobro, ale prispieva k jeho úplnému víťazstvu, ako to vidíme v dnešnom evanjeliu. Keď sa aj napriek mnohým zlým veciam, pre ktoré sa rozhodneme, snažíme živiť v sebe toto semeno „človeka, ktorý zasial na svojej roli dobré semeno“ (to je náš Otec), ono určite prinesie svoju úrodu a môže mnoho ovplyvniť vo svojom okolí.

 

TIP NA DNES:

Som rozhodnutý aj dnes priniesť dobrú úrodu do vzťahov a plnení si povinností? Možno mi k tomu pomôže aj modlitba svätého Tomáša Mora, ktorú sa pápež modlí každý deň:

Pane, daj mi dobré trávenie a aj niečo na jedenie. Daruj mi zdravie tela a dobrý humor, ktorý potrebujem k tomu, aby som si ho udržal. Daj mi, Pane, jednoduchú dušu, ktorá dokáže objaviť poklad vo všetkom, čo je dobré, a nezľakne sa zla, ale skôr vždy nájde spôsob, ako dať veci do poriadku. Daj mi dušu, ktorá nebude poznať nudu, šomranie, povzdychy, sťažnosti, a nedovolí mi príliš sa zaoberať tou vecou, ktorá najviac stojí v ceste, mojím „ja“. Daj mi, Pane, zdravý zmysel pre humor. Daj mi milosť pochopiť vtip, aby som v živote objavil trochu radosti a podelil sa o ňu i s inými. Amen.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00