#ziveslovo 25.10.2021

#ziveslovo 25.10.2021

Ježiš učil v sobotu v istej synagóge. Bola tam žena, ktorá osemnásť rokov mala ducha neduživosti. Bola zhrbená a nemohla sa ani trochu narovnať.

Keď ju Ježiš zbadal, zavolal si ju a povedal jej: „Žena, si oslobodená od svojej choroby,“ a vložil na ňu ruky. Ona sa hneď vzpriamila a oslavovala Boha.

Ale predstavený synagógy sa nahneval, že Ježiš v sobotu uzdravuje, i povedal zástupu: „Je šesť dní, keď treba pracovať; v tieto dni prichádzajte a dávajte sa uzdravovať, a nie v sobotu!“

Pán mu odpovedal: „Pokrytci! Neodväzuje každý z vás v sobotu svojho vola alebo osla od jasieľ a nevodí ho napájať? A túto Abrahámovu dcéru, ktorú satan držal osemnásť rokov spútanú, nebolo treba vyslobodiť z tohoto puta hoci aj v sobotu?“

Keď to povedal, všetci jeho protivníci sa zahanbili, ale ľudia sa radovali zo všetkých slávnych skutkov, ktoré konal.

Lk 13, 10-17

vedúci spol. Martindom Mário Tomášik

Nie ste niekedy prekvapení, ako Ježiš tvrdo reaguje na to, keď niekto chce argumentovať náboženskými príkazmi, aby obmedzoval Ježišovu službu a zároveň zabraňoval ľuďom prijať Božie požehnanie? Navyše, zákon nikde nezakazoval prijať uzdravenie aj v sobotu. To len niektorí náboženskí horlivci skúsili ešte viac „zduchovniť“ zákon. Písmo nám ukazuje, čo má byť správna reakcia: radosť. Radosť z Božieho pôsobenia, radosť z toho, že Boh koná, uzdravuje, zachraňuje. Zákonníctvo prináša strach, nepokoj, či je všetko „v poriadku“, či sa neporušilo nejaké pravidlo. Ježiš prináša radosť, pokoj a slávne skutky.


TIP NA DNES:

Budem očakávať, že Ježiš bude konať aj v mojom prípade. Otvorím sa spôsobu, akým to bude robiť. Aby sa mi nestalo, že hoci Ježiš niečo urobí, ja budem mať postoj, že to malo byť urobené inak či inokedy.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00