#ziveslovo 25.2.2021

#ziveslovo 25.2.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám! Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria. Alebo je medzi vami človek, čo by podal synovi kameň, keď ho prosí o chlieb? Alebo keby pýtal rybu, čo by mu dal hada?

Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom; o čo skôr dá váš Otec, ktorý je na nebesiach, dobré veci tým, čo ho prosia.

Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im. Lebo to je Zákon i Proroci

Mt 7, 7-12

vedúci spol. Martindom Mário Tomášik

Väčšinou sa tento text používa pri povzbudení k vytrvalosti v modlitbách a prosbách. A je to správne. No ja tam vidím ešte jedno veľmi silné posolstvo, ktoré nám Ježiš dáva. Otec, ktorý je na nebesiach, nás miluje nekonečne viac ako ktokoľvek na svete (vrátane našich rodičov). To on nám chce dať to najlepšie pre náš život. Chce nám dávať naozaj dobré veci.

A ak máme takúto vieru, takýto postoj, tak prosíme a dostaneme, hľadáme a nájdeme, klopeme a bude nám otvorené. Takáto viera, takéto očakávanie dobrých vecí od Boha, nám otvára nové dimenzie modlitby i pohľadu na okolnosti, na svet.

 

TIP NA DNES:

Dnes sa pri modlitbe naozaj zastavím. Budem skúmať, aké očakávania mám, keď si niečo pýtam od Boha, keď sa za niečo modlím. Ak očakávam to, že dostanem len najnutnejšie veci alebo mi prosebná modlitba pripadá ako žobranie, tak dnes poprosím Boha, aby mi ukázal, prečo to tak je.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00