#ziveslovo 25.3.2021

#ziveslovo 25.3.2021

Boh poslal anjela Gabriela do galilejského mesta, ktoré sa volá Nazaret, k panne zasnúbenej mužovi z rodu Dávidovho, menom Jozefovi. A meno panny bolo Mária.

Anjel prišiel k nej a povedal: „Zdravas‘, milosti plná, Pán s tebou.“

Ona sa nad jeho slovami zarazila a rozmýšľala, čo znamená takýto pozdrav.

Anjel jej povedal: „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha. Počneš a porodíš syna a dáš mu meno Ježiš. On bude veľký a bude sa volať Synom Najvyššieho. Pán, Boh, mu dá trón jeho otca Dávida, naveky bude kraľovať nad Jakubovým rodom a jeho kráľovstvu nebude konca.“

Mária povedala anjelovi: „Ako sa to stane, veď ja muža nepoznám?“

Anjel jej odpovedal: „Duch Svätý zostúpi na teba a moc Najvyššieho ťa zatieni. A preto aj dieťa bude sa volať svätým, bude to Boží Syn. Aj Alžbeta, tvoja príbuzná, počala syna v starobe. Už je v šiestom mesiaci. A hovorili o nej, že je neplodná! Lebo Bohu nič nie je nemožné.“

Mária povedala: „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.“

Anjel potom od nej odišiel.

Lk 1, 26-38

vedúci spol. Martindom Mário Tomášik

Fascinuje ma, aký vie byť Boh konkrétny. Vidíme presné „zacielenie“. Oblasť Galilea, mestečko Nazaret. Muž z Dávidovho rodu menom Jozef. Jemu zasnúbená panna, menom Mária. Boh presne vie, kde som, kto som, ako sa volám (aj moje vlasy má spočítané), čo prežívam. Vie, že má Márii povedať, aby sa radovala. (Zdravas v origináli znamená viac „raduj sa“.)

Vie, že ju má povzbudiť, aby sa nebála. A dokonca jej anjel povedal, že si môže všetko overiť tak, že nájde postaršiu a neplodnú Alžbetu už v pokročilom štádiu tehotenstva. A to ešte nebolo známe, lebo Alžbeta to úspešne skrývala.

 

TIP NA DNES:

Chcem ťa poprosiť, aby si si dnes viac uvedomil, ako je Boh blízko pri tebe a vie, čo prežívaš, ako sa máš, na čo myslíš… Že vie, čo naozaj potrebuješ a že mu nič nie je nemožné.

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00