#ziveslovo 25.6.2022

#ziveslovo 25.6.2022

Ježišovi rodičia chodievali každý rok do Jeruzalema na veľkonočné sviatky. Keď mal dvanásť rokov, tiež išli, ako bývalo na sviatky zvykom. A keď sa dni slávností skončili a oni sa vracali domov, zostal chlapec Ježiš v Jeruzaleme, čo jeho rodičia nezbadali. Nazdávali sa, že je v sprievode. Prešli deň cesty a hľadali ho medzi príbuznými a známymi. No nenašli. Vrátili sa teda do Jeruzalema a tam ho hľadali.

Po troch dňoch ho našli v chráme. Sedel medzi učiteľmi, počúval ich a kládol im otázky. Všetci, čo ho počuli, žasli nad jeho rozumnosťou a odpoveďami.

Keď ho zazreli, stŕpli od údivu a Matka mu povedala: „Syn môj, čo si nám to urobil? Pozri, tvoj otec i ja sme ťa s bolesťou hľadali!“

On im odpovedal: „Prečo ste ma hľadali? Nevedeli ste, že mám byť tam, kde ide o môjho Otca?“ Ale oni nepochopili slovo, ktoré im hovoril.

Potom sa s nimi vrátil do Nazareta a bol im poslušný.

A jeho matka zachovávala všetky slová vo svojom srdci.

A Ježiš sa vzmáhal v múdrosti, veku a v obľube u Boha i u ľudí.

Lk 2, 41-52

Sestra Františka Čačková

Tri dni. Presne toľko hľadali s bolesťou Ježiša. Nedávno som ho tiež na chvíľu stratila. Radostné dni v Božej prítomnosti vyzerajú veru inak ako to, čím som prechádzala. Robila som postupne všetko, čo mi len napadlo, aby sa to zmenilo. Aby som našla, čo sa stratilo. A keď nájdem, idem hlbšie? Ježiš sa možno aj mňa pýta: „Prečo si ma hľadala?“ Mám v tom jasno? A tak premýšľam ďalej: S kým hľadám Ježiša, keď sa stratí? Mária a Jozef vyzerajú ako lepšia dvojica na hľadanie strateného než Sherlock Holmes a doktor Watson. S Máriou a Jozefom sa vrátil domov a bol im poslušný.


TIP NA DNES:

Poprosím Máriu a Jozefa, aby mi pomohli nájsť strateného Ježiša. Ak mi ho práve netreba hľadať, poprosím za tých zo svojej bubliny, ktorým sa stratil alebo ho ešte ani prvýkrát nenašli.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00