#ziveslovo 25.8.2021

#ziveslovo 25.8.2021

Ježiš povedal zákonníkom a farizejom: „Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci, lebo sa podobáte obieleným hrobom, ktoré zvonka vyzerajú pekne, ale vnútri sú plné mŕtvolných kostí a všelijakej nečistoty! Tak sa aj vy navonok zdáte ľuďom spravodliví, no vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti.

Beda vám, zákonníci a farizeji, pokrytci! Prorokom staviate hrobky a spravodlivým zdobíte pomníky a hovoríte: ‚Keby sme boli žili za čias našich otcov, neboli by sme s nimi prelievali krv prorokov.‘ A tak si sami svedčíte, že ste synmi tých, čo zabíjali prorokov. Vy už dovŕšte mieru svojich otcov!“

Mt 23, 27-32

vedúci spol. Martindom Mário Tomášik

Ježiš bol často veľmi tvrdý k zákonníkom a farizejom. Myslím, že to bolo hlavne preto, že si mysleli, že sú viac ako tí ostatní, že aj náboženské úkony robia lepšie. A že sa snažia pred ľuďmi (navonok) vyzerať oveľa lepšie, ako sú v skutočnosti. Aj tentokrát k nim hovorí tvrdo. Už prirovnanie k hrobom je veľmi silné. Hrob ako miesto smrti, kde nie je život a rast. Ale Ježiš to ešte dupľuje. Obielené hroby. Niečo, čo je bez života, bez rastu, bez vášne, no snaží sa to vyzerať pekne. Myslím, že Ježiš im chcel pripomenúť, že ľudí oklamať môžu, ale Boha nik neoklame. Myslime na to aj my. Aj na nás prichádza pokušenie myslieť si o sebe niečo viac ako sme. Aj na nás prichádza pokušenie vyzerať pred ľuďmi lepšie, ako je to v skutočnosti. Myslime na to, že to Ježiš nemá rád.

 

TIP NA DNES:

Aj dnes sa mi môže prihodiť, že budem mať pocit, že som na tom duchovne lepšie ako iní. Pozriem sa vtedy na Ježiša a poprosím ho o milosť.

Keď sa spolu modlili v chráme mýtnik a farizej, mýtnik pozeral na Boha a našiel prijatie. Farizej pozeral na mýtnika, porovnával sa s ním a odišiel naprázdno.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00