#ziveslovo 26.12.2019

#ziveslovo 26.12.2019

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom.

Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život.

Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.“

Mt 10, 17-22

 

hudobníčka Eva Hrešková

Príde čas, keď už nebude stačiť len tichým usporiadaným životom svedčiť o tom, že sme kresťania. Príde chvíľa, keď budeme musieť vyjsť s farbou von. Úplnou. Neupravenou za účelom lepšieho zapadnutia do kolektívu, pre vyhovenie väčšine. Dokážeme sa priznať k Ježišovi úplne otvorene? Ak budeme mlčať my, budú kričať kamene. Nestačí ľudí pozývať k hodnotám, k čestnosti, k „dobrému životu“. Musíme ich pozvať k prameňu. K Ježišovi Kristovi.

 

TIP NA DNES:

Drahý Ježiš, ďakujem, že si mi dal príklad odvážneho života bez kompromisov vo svätosti a láske. Daj mi, prosím, aj odvahu kráčať za tebou a vydávať svedectvo o Pravde bez hanby, s láskou a srdcom otvoreným i pre tých, ktorí nebudú chcieť počúvať.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00