#ziveslovo 26.12.2020

#ziveslovo 26.12.2020

Ježiš povedal svojim apoštolom: „Chráňte sa ľudí, lebo vás vydajú súdom, budú vás bičovať vo svojich synagógach a pre mňa vás budú vláčiť pred vladárov a kráľov, aby ste vydali svedectvo im aj pohanom.

Ale keď vás vydajú, nestarajte sa, ako a čo budete hovoriť, lebo v tú hodinu vám bude dané, čo máte povedať. Veď to už nie vy budete hovoriť, ale Duch vášho Otca bude hovoriť vo vás.

Brat vydá na smrť brata a otec dieťa. Deti povstanú proti rodičom a pripravia ich o život.

Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený.

Mt 10, 17 – 22

evanjelizátor Peter Lipták

Ježiš veľmi priamo a úprimne, dopredu upozorňuje svojich učeníkov na prenasledovania, ktoré prídu. Tieto prenasledovania nezastihli len prvých apoštolov, ktorí tým, že za pravdu evanjelia položili život, takto „vydali svedectvo“ najvyšším možným spôsobom. Prenasledovania – od tej najmenšej miery, že nás niekto vysmeje alebo napíše „nenávistný komentár“ až po mučenie a smrť – sprevádzali Cirkev po celý čas. „Veď všetci, čo chcú žiť nábožne v Kristovi Ježišovi, budú prenasledovaní.“ (2 Tim 3,12) Prenasledovanie a nepochopenie dokonca môžeme prežívať priamo v rodinách. Pri tomto všetkom nám však Ježiš dáva uistenie, že Duch nášho Otca bude s nami a bude hovoriť cez nás. Naša spása a spása ľudí naokolo stojí za to všetko, preto vytrvajme!

 

TIP NA DNES:

Už dnes urobím rozhodnutie, že sa nikdy a za žiadnych okolností nevzdám Pána Ježiša Krista.

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00