#ziveslovo 26.2.2021

#ziveslovo 26.2.2021

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.

Počuli ste, že otcom bolo povedané: ‚Nezabiješ!‘ Kto by teda zabil, pôjde pred súd.

No ja vám hovorím: Pred súd pôjde každý, kto sa na svojho brata hnevá. Kto svojmu bratovi povie: ‚Hlupák,‘ pôjde pred veľradu. A kto mu povie: ‚Ty bohapustý blázon,‘ pôjde do pekelného ohňa.

Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar.

Pokonaj sa včas so svojím protivníkom, kým si s ním na ceste, aby ťa protivník nevydal sudcovi a sudca strážnikovi a aby ťa neuvrhli do väzenia. Veru, hovorím ti: Nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do ostatného haliera.“

Mt 5, 20-26

evanjelizátor Peter Lipták

Ježiš povedal: „Ak vaša spravodlivosť nebude väčšia ako spravodlivosť zákonníkov a farizejov, nevojdete do nebeského kráľovstva.“ Spravodlivosť typu dodržiavania zoznamu zákazov a príkazov nám na vstup do nebeského kráľovstva nestačí. Možno to poznáte. Keď položíte ľuďom otázku: „Prečo si myslíš, že by si mal prísť po smrti do neba?“, ľudia zväčša odpovedajú: „…lebo som nikoho nezabil, nekradnem…“ Božie Slovo však na vstup do neba, ktoré je dokonale sväté a čisté, kladie kritérium svätosti – „…svätosť, bez ktorej nik neuvidí Pána.“ (Heb 12, 14) A pokiaľ sme len trochu úprimní, vieme, že toto kritérium nikdy nedosiahneme sami svojimi silami. Práve preto Ježiš zobral na seba všetky naše hriechy, zomrel za nás na kríži, vstal z mŕtvych, aby „sa pre nás stal múdrosťou od Boha i spravodlivosťou, posvätením a vykúpením…“ (1 Kor 1, 30) Len mocou jeho Ducha dokážeme milovať aj nepriateľov a žiť s každým v zmierení. Myslím, že práve v tejto dobe „hejtov“ (nenávistných prejavov), keď sa ľudia v rôznych komentároch tak ľahko častujú pojmami „hlupák“ a im podobnými, potrebujeme ako učeníci Ježiša prinášať toto svedectvo zmierenia.

 

TIP NA DNES:

Vyslovím dnes ďakovnú modlitbu Kristovi za to, že on sa stal mojou „spravodlivosťou, posvätením a vykúpením“. (1 Kor 1, 30)

 

Pridajte sa k nám a sledujte živé pôstne zamyslenia denne o 21:00: fb.me/e/3tsczHzdg

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00