#ziveslovo 26.4.2021

#ziveslovo 26.4.2021

Ježiš povedal: „Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier položí svoj život za ovce. Nájomník a ten, čo nie je pastierom a ovce nie sú jeho, opúšťa ovce a uteká, keď vidí prichádzať vlka, a vlk ich trhá a rozháňa. Veď je nádenník a nezáleží mu na ovciach.

Ja som dobrý pastier. Poznám svoje a moje poznajú mňa, ako mňa pozná Otec a ja poznám Otca. Aj svoj život položím za ovce.

Mám aj iné ovce, ktoré nie sú z tohoto ovčinca. Aj tie musím priviesť a budú počuť môj hlas; a bude jedno stádo a jeden pastier.

Otec ma preto miluje, že ja dávam svoj život, a zasa si ho vezmem. Nik mi ho neberie, ja ho dávam sám od seba. Mám moc dať ho a mám moc zasa si ho vziať. Taký príkaz som dostal od môjho Otca.“

Jn 10, 11-18

vedúci spol. Martindom Mário Tomášik

Ježiš nám tu dáva veľké vyznanie. Milujem vás tak, že položím za vás svoj život. Teba milujem tak veľmi, že ma ani smrť nezastaví.

Hovorí nám, že nás pozná osobne, každého z nás. Tak, ako dobrý pastier rozozná svoje ovečky. Prečo? Lebo je s nimi, lebo je pri nich. Ježiš nás pozná osobne a je pri nás. Je pri tebe aj dnes.

To je tá výnimočnosť kresťanstva. My nemusíme Boha nejako zháňať a „dopátravať“ sa ho, lebo on sám iniciatívne prichádza k nám. Lebo láska je iniciatívna a on je láska.

 

TIP NA DNES:

Ak si pastier v duchovnej službe, tak sa dnes zamysli, kam až si ochotný zájsť, aby si ochránil svoje ovečky. Si ochotný ich chrániť nielen pred hriechom, bludmi, ale aj nespravodlivosťou či dokonca pred štátnou mocou, ak by bolo treba?

Ak nie si v duchovnej službe, tak sa zamysli nad tým, čo si ochotný urobiť pre Boha, keby to potreboval. Dať svoj čas, svoje schopnosti… Ale možno aj niečo také, ako presťahovať sa, nechať sa zosmiešniť, ísť proti prúdu v tvojom okolí.

 

 

Prihláste sa k odberu a dostávajte zamyslenia k evanjeliu na svoj e-mail.

Najnovší podcast+

Invalid Date

0:00